SZAMOS MARCIPÁN: ARANYKOCKA

Marcipán általában akkor szerepel az oldalon, ha kapok valakitől. Ez csak azért van, mert nem igazán tartozik a kedvenceim közé, így pénzt sem adok ki érte szívesen. Még akkor sem, ha ilyen tetszetős a kivitelezése és elismert márkáról van szó.

A doboz 8 db, 4 féle ízű kockát tartalmaz. Itt kivételesen testvéries az elosztás, mindegyikből kettő-kettő van.
A sötétbarna csokis, a zöld kávés, a narancsságra narancsos és a világosbarna mogyorós.
Mindegyik csomagolásán visszaköszön a dobozról ismert bájos vörös lantművész hölgy.


3,4*3,2 cm, 2,1 cm magas, derékbősége: 10 cm
Illata egyáltalán nincs.
A kettévágjuk a kockákat, láthatjuk, hogy a marcipán és töltelék aránya 50-50%.
Még valamit megállapíthatunk ránézésre, hogy 3 étcsokis, 1 pedig (mogyorós) tejcsoki bevonatot kapott. Amit nem értek miért van, de ez van és kész.


A narancsosnak kandírozott narancshéj íze van, de szerencsére nem darabos, mert azt ki nem állhatom,ha a fogamba beleragad, miközben eszem. Ez nálam a befutó!

A kávés nem túl intenzív, épphogy érződik némi aroma. Én ennek spec. örülök, mert utálom a tömény kávé ízét.

A mogyorós kellemes. A töltelék nem darált mogyoró formában van jelen, hanem nugátkrémként, így szerintem került bele némi kakaó is, és a mogyoró igencsak nehezen felfedezhető.De rossznak semmiképpen nem mondanám.

A csokisba még egy kis cukor elférhetett volna. A belső csokikrém és a külső csoki együtt már túl sok, kiüti egymás hatását, így ez ízlett a legkevésbé.

Nekem, az eddig kóstolt Szamos desszertek közül a Rózsadesszert jobban bejött.Bár ott fura módon pont a mogyorós volt a kedvencem. Úgy látszik, hogy étcsokival valahogy azt is finomabbnak érteztem. Vagy egy év alatt ennyit változott az ízlésem???

Összetétel: cukor, mandula 25%, csokoládé 21%: cukor,kakaómassza,kakaóvaj, vanilin, szójalecitin és a tejcsokiba teljes tejpor; cukrozott narancshéj, tejszín,ivóvíz, glükóz szirup, mogyoró 2,4%, kakaóvaj, pörkölt kávé, káliumszorbát, invertáz enzim.

Össztömeg : 135 g, 1 kocka 17g

Tudományos ismertetőként ide írták, hogy a képet Dante Gabriel Rosetti festette a XIX. században.
Az úriember 1828-ban született. Angol költő, fordító, festő volt és egyben a preraffaeliták művészcsoport alapítója, vezetője.Céljuk a mélyebb élmények őszinte, eszményítő kifejezése volt.
Művészetük a későbbi szecesszióra és a szimbolizmusra volt nagy hatással.
Akit a téma mélyebben érdekel katt ide.

Némi nyomozás után megtaláltam  csokin szereplő képet is. Címe: La Ghirlandata, Alexa Wilding a főszereplője

forrás:Wikipedia

Nem tudom észrevettétek-e, hogy a nasikon keresztül, milyen hasznos infókhoz lehet hozzájutni.  A múltkor a gumicukoron keresztül megtudtuk,hogy voltak magyar dínók, most meg ennek a marcipánnak a kapcsán megismerkedtünk a preraffaelitákkal.

Most már csak egy kérdésem maradt: magyar csokira, miért nem magyar festő képét teszik?Van nekünk is pár jól sikerült festményünk, nemde?

MÉG TÖBB SZAMOS MARCIPÁN:
RÓZSADESSZERT

MÉG TÖBB MARCIPÁN:
BONBONETTI: MARZIPAN: MARCIPÁNOS ÉTCSOKIVAL BEVONT FALATKÁK
WIDDER: RÉMES TALLÉR: MARCIPÁN BARACKMAGBÓL
SCHLUCKWERDER: MOZART GOLYÓ
COMPLIMENT SÜSSWAREN MOZART GOLYÓJA
MANNER MOZART GOLYÓ

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések